producenci-dodatkow.pl

Produkty jubilerskie sztuczne, czy też złote? Jakie z nich wybieramy rzadziej? Ten spór znana jest już długo na rynku. Teraz spróbujemy rozprawić na ten temat. Nie mniej zagadnienie nie wydaje się takie nieskomplikowane jak mogłoby się zdawać. Te typy biżuterii mają liczne minusy, ale także liczące się zalety noszenia.
Biżuteria prawdziwa – zazwyczaj wytwarza się ją z czystego srebra. Dlatego właśnie jest dużo więcej warta. Produkuje się taką biżuterię galwanizując rudy metali. Jest znacznie bardziej prestiżowa i właśnie z tego powodu chętnie wybierają ją klienci z klasy średniej. Również znaczące pozostaje miejsce jej sprzedaży, zwykle pozostają to salony złotnicze. Pozostaje elegancko wystawiona w oświetlonych, witrynach. Podczas jej kupna często dostaniemy śliczne szkatułkę. W złotniczym salonie obsługa na pewno będzie milsza oraz lepszej klasy. Biżuteria ze szlachetnych metali o czym również nie należy zapominać, nie wywołują reakcji alergicznych.
Sztuczna biżuteria – jest z reguły wytwarzana ze mieszanin metali zwykłych i wykańcza się ją nieznaczną warstwą metalu szlachetnego. Sztuczne modele raczej szybko tracą swój wygląd i kobiety wyrzucają je. Ich najwybitniejsza pozytywna strona to oczywiście niska wartość produkcji. Ze smutkiem uważamy, że potrafi uczulać, najczęściej biżuteria z zawartością chromu. Co ważne linie biżuterii platerowane pozostają nadzwyczaj oryginalne z uwagi na skład, bez owijania w bawełnę stanowczo łatwiej ją wytworzyć. Komplety W tym przypadku najczęściej złożone są z dwóch elementów – – naszyjnika i kolczyków.
Reasumując biżuteria z metali szlachetnych jest lepiej wykończona oraz nie powoduje uczuleń. Ale pozostaje znacznie więcej warta, ponadto nie zużywa się po krótkim czasie użycia jak posrebrzana. Jednakże kolekcje sztucznej biżuterii są ładniejsze i tańsze. Jaki rodzaj jest lepszy? Naszym zdaniem sztuczna.

Producenci dodatkow