marketingowy-harpagan.pl

W złotnictwie znajdziemy sporo firm. Co mają wspólnego? Po pierwsze kruszce, które zużywają do wytwarzania biżuterii, a także czym dodatkami je wykańczają. Dziś skoncentrujemy się zdobienia. Skategoryzujemy je i krótko zdefiniujemy.

Kryształki Swarovskiego – pozostają najczęściej wytwarzane saletry potasowej, a dokładnej ze specjalistycznego szkła. Styliści z reguły wykorzystują je w platerowanych modelach srebrnej biżuterii. Takie szkło jest przede wszystkim wyróżnia się wysokim stopniem rozszczepiania światła. Jest także nieznacznie gęstsze od szkła nam znanego. Najbardziej rozpowszechnionym producentem tego materiału jest zachodnia firma Swarovski.

Cubic Cyrkonia |to} kolejny z reguły wykorzystywany kamień. Ten kamień tworzy się w pełni sztucznie. Cyrkonia jest niezwykle twarda, ponadto można ją dowolnie farbować. W branży jubilerskiej materiał ten jest nie długo, tworzy się w wysokiej temperaturze. Jej główną zaletą pozostaje atrakcyjna wartość.

Kamienie Szlachetne – najbardziej wartościowe spośród kamieni upiękniających biżuterię. Znamy ich w przyrodzie naprawdę sporo. Choć w tym wpisie zawęzimy się na tych najistotniejszych.

Szmaragdy {to| droższa odmiana berylu. Dla mniej obeznanych, jest on oliwkowy. Cieszy się uznaniem jubilerów i kolekcjonujących kamienie. Pozostaje zadziwiająco twardy, ale również kruchy.

Rubiny są prawie najcenniejszym kamieniem, ale także należą do grupy korundów. Słynną ponadprzeciętnej gęstości, najpopularniejsze rubiny są krwiste w ich często możemy zauważyć rozszczepienie koloru.

Szafiry – kamienie te pozostają bardzo popularne w jubilerstwie. Identycznie jak szafiry przynależą do rodziny korundów. Zazwyczaj są granatowe. Ogromna ilość jubilerów wytwarza go syntetycznie.

Diamenty – tutaj możemy mówić stosunkowo długo. Pozostają najmniej sprężyste z ziemskich minerałów i również najcenniejsze.

Omówiliśmy główne wykończenia wykorzystywane do upiększania wyrobów złotniczych. Nie zapominajmy, że odróżniamy ich na ziemi znacznie dużo.

Marketingowy Harpagan